Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

''Celtnieks'' otrajā puslaikā nolauž Murjāņus

2019-01-17

Trešdienas vakarā SynotTip handbola Virslīgas turnīrā uzvaru izcīnīja ''Celtnieks Rīga'' komanda, kas savā laukumā otrajā puslaikā pierādīja meistarības pārākumu pret Latvijas jaunatnez izlases bāzes komandu ''MSĢ/LAT-Hertz" - 37:27.

Murjāņu komandai šajā spēlē potītes savainojuma dēļ palīdzēt nevarēja Artūrs Meikšāns, savukārt ''Celtniekam'' bija jāiztiek bez krievu leģionāra Vladislava Košmana. Mača pirmā puslaika sākumdaļā pārsvars spēlē piederēja ''Celtniekam'', kas līdz mača 16. minūtei sasniedza trīs vārtu handikapu - 11:8. Puslaika otrajā daļā mājinieku uzbrukums vairs nebija tik pārliecinošs, Murjāņi tika atpakaļ spēlē, un pēc 30 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 15:15.

Lai gan pēc puslaika ar sasniegto rezultātu Murjāņi varēja būt apmierināti, pirmā puslaika otrajā daļā komanda palika bez komandas līdera Ņikitas Pančenko, kurš spēcīgi pārsita lūpu un nevarēja turpināt cīņu, nonākot mediķu aprūpē. Otrā puslaika ievadā īsā laikā mājinieki ieguva plus trīs (18:15), pēc kā ''MSĢ/LAT-Hertz'' vairs nespēja atgriezties cīņā par panākumu. Atlikušā spēles daļa aizritēja ar ''Celtnieka'' pārsvaru, un noslēgumā mājinieki izcīnīja drošu uzvaru ar 37:27.

Pa desmit vārtiem uzvarētāju sastāvā guva Artis Kurmēns un Rihards Leja. Armands Usāns ar astoņiem vārtu guvumiem bija labākais ''MSĢ/LAT-Hertz'' sastāvā.

Pēc divu apļu aizvadīšanas komandas čempionātā sadalītas divos četriniekos - gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet vēl četras komandas (pirmās grupas trešā vieta un otrās grupas otrā vieta, kā arī pirmās grupas ceturtā vieta un otrās grupas pirmā vieta) izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiek līdz divām, bet finālā - līdz trim uzvarām. MSĢ/LAT-Hertz startē tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tiek skaitīti kopējā vērtējumā. Regulārā čempionāta pēdējās vietas ieguvējs aizvadīs pārspēles (uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā) ar 1.līgas uzvarētāju par tiesībām spēlēt Virslīgā 2019./2020. gada sezonā.